Naujienos

2017-12-07 08:12:19

Misija Laplandija

Artėjant gražiausioms metų šventėms Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“, pagrindinis šalies portalas „DELFI“ ir lietuviška įmonė „NORFA“ suvienijo jėgas ir susitelkė į socialinę atskirtį mažinti siekiančią iniciatyvą „Misija Laplandija“.

Akcija ragino prisijungti visus šalies vaikus ir padovanoti nepamirštamas Kalėdas tiems, kurie smagiausias metų šventes priversti sutikti globos institucijose. Į Prezidentės kvietimą piešti vaikų globos namų auklėtiniams dedikuotus kalėdinius piešinius ar atvirukus ir taip suteikti jiems galimybę keliauti į Laplandiją, atsiliepė daugybė šalies vaikų.

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriui Donatui Montvydui ištraukus „Misijos Laplandija“ burtus paaiškėjo, kad  vyks ir  vaikai Aulelių vaikų globos namų. Šiai galimybei mes esami dėkingi Kamilei Adomaitytei, kuri savo piešinį paskyrė Aulelių vaikų globos namams.

Gruodžio 4 dieną devyni  Aulelių vaikų globos namų vaikai lydimi socialinės pedagogės Ingos Lackuvienės ir psichologės Elonos Berniūnienės specialiu užsakomuoju reisu kartu su kitų Lietuvos globos namų vaikais išskrido į Laplandiją, Rovaniemi miestą, aplankyti Kalėdų Senelio. Ši išvyka buvo pirmas kartas kai vaikai skrido lėktuvu, turėjo galimybę pamatyti kitą šalį, bendrauti su žiniasklaidos atstovais ir LR prezidente, bei susitikti su Kalėdu Seneliu.

Kelionės metu vaikai turėjo galimybė aplankyti Forest Manor parką, pasivažinėti haskių ir šiaurės elnių kinkiniais, pasivaišinti šilta žolelių arbata su sausainiais, pasiklausyti parko darbuotojų pasakojimų. Po pramogų lauke visi 4 autobusai su palydovėmis elfėmis vyko į susitikimą-pietus su LR prezidente D. Grybauskaite ir Kalėdų Seneliu. Po susitikimo vaikai turėjo galimybę pasivaikščioti po kalėdinį miestelį, nusipirkti suvenyrų ir lauktuvių. Skrydis atgal buvo  įdomus, žaismingas ir linksmas bei pilna gerų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių.